زیرساختهای گردشگری در ۱۰۰ روستای هدف گردشگری توسعه می یابد

مدیرکل دفتر هماهنگی عمرانی و خدمات روستائی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور از برنامه های این سازمان برای توسعه زیرساختهای گردشگری در یکصد روستای هدف گردشگری مصوب در کشور طی سال ۹۵ خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، مجید عبدالهی با بیان خبر فوق گفت: پیش نویس تفاهم نامه همکاری مشترک وزارت کشور و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، که یکی از بخش های آن موضوع گرشگری روستائی می باشد، درحال نهایی شدن است و بزودی امضاء می شود که با ابلاغ آن عملیات اجرایی توسعه گردشگری روستائی در یکصد روستای هدف گردشگری با تامین اعتبارات لازم از سوی دو دستگاه انجام خواهد شد.

وی در ادامه اظهار کرد: در سال جاری به هر کدام از این یکصد روستای هدف گرشگری اعتباراتی به میزان یکصد میلیون ریال برای توجه به توسعه زیرساختهای گردشگری اختصاص می یابد.

عبدالهی، رونق کسب و کارهای محلی، تقویت و احیای سنت های بومی و محلی و صنایع دستی و رونق گردشگری از طریق ایجاد زیرساختهای لازم در این بخش را از جمله موضوعات مندرج در این تفاهم نامه ذکر نمود.

وی افزود: موضوع توسعه زیرساختهای گردشگری در یکصد روستای هدف، به عنوان یکی از اولویتهای کاری در برنامه راهبردی سال ۹۵ سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور قرار گرفته و معاونت امور دهیاری ها در حال پیگیری و انجام اقدامات لازم در این زمینه است.

عبدالهی در ادامه اضافه کرد: هم اکنون ۴۶۴ روستای هدف گردشگری مصوب در کشور وجود دارد که ۲۰۰ روستا دارای طرح مطالعاتی مصوب هستند که از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تهیه شده و سازمان شهرداری ها دهیاری های کشور هم در کمیته تصویب حضور داشت تا موضوعات مرتبط با دهیاری ها و موارد مورد نظر این سازمان در طرح ها لحاظ شود.

وی در پایان گفت: تاکنون اقدامات مختلفی برای تقویت روستاهای هدف گردشگری از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور انجام شده که عبارت بوده از آموزش دهیاران روستاهای هدف گردشگری، واگذاری ماشین آلات عمرانی و خدماتی ، انتشار کتب و نشریات تخصصی و برگزاری نشست های هم اندیشی با حضور دهیاران روستاهای هدف گردشگری و مسئولان سازمان شهرداری ها دهیاری های کشور، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و استانداری ها و سایر نهادهای مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − 5 =