کسب دیپلم افتخار توسط آقای رضا عبدلی در جشنواره مرشدان برتر ایران

مرشدان برتر بخش انفرادی جشنواره هفتم انتخاب شدند.

هفتمین جشنواره مرشدان برتر ایران زمین و نخستین جشنواره رادیویی آواها و نواهای پهلوانی در حال برگزاری است.
به گزارش روابط عمومی فدراسیون پهلوانی و زورخانه‌ای، در این دوره از جشنواره، ۶۲ مرشد نوجوان، جوان، بزرگسال (۱۹ تا ۳۰، ۳۱ تا ۴۰، ۴۱ تا ۵۰، ۵۱ تا ۶۰ و ۶۰+ سال) از ۱۷ استان آذربایجان شرقی، یزد، قزوین، زنجان، فارس، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، خراسان شمالی، اردبیل، کرمانشاه، قم، البرز، اصفهان، مازندران، مرکزی، سمنان و همدان در رقابتی تنگاتنگ برای کسب عنوان برتری و دست یابی به تندیس‌های زرین، سیمین و دیپلم افتخار با یکدیگر پیکار داشتند که نتایج زیر به دست آمد.

در رده سنی جوانان تنها حامد امینی از استان قزوین موفق به کسب دیپلم افتخار گردید.
در رده سنی بزرگسالان (۱۹ تا ۳۰ سال) نیز مرتضی شهری از استان خراسان رضوی (سردم زرین)، محمدرضا حسن پور از استان خراسان جنوبی (سردم سیمین)، سیدپوریا توانگر از استان مرکزی (دیپلم افتخار)، سیدعلی توانگر از استان مرکزی (دیپلم افتخار)، سجاد صادقی از استان کرمانشاه (دیپلم افتخار) را از آن خود کردند.

در رده سنی بزرگسالان (۳۱ تا ۴۰ سال)، محمدتقی سعادت پور از مرکزی (سردم زرین)، مجید خلیلی از البرز (سردم زرین)، اکبر حلبی از اردبیل (سردم زرین)، محسن بحریان از فارس (سردم زرین)، مهدی یدالهی از همدان (سردم سیمین)، حمزه قناعت پیشه از فارس (سردم سیمین)، حسن اسکندری از استان سمنان (دیپلم افتخار)، رضا عبدلی از خراسان رضوی (دیپلم افتخار) و علی حاج ولیان از قزوین (دیپلم افتخار) موفق به کسب عناوین مرتبط با این جشنواره شدند.

در رده سنی بزرگسالان ۴۱ تا ۵۰ سال سیدمحمدعلی اسحاقی از قم سردم زرین را از آن خود کرد و بهروز جهانی کرمانشاه و ابوالفضل مجیدی از خراسان شمالی (سردم سیمین) این رده سنی را دست یافتند و حسن اشرف آبادی از کرمانشاه (دیپلم افتخار) را کسب کرد.

در رده سنی بزرگسالان ۵۱ تا ۶۰ سال تنها محمدحسن کلانتر از یزد توانست با اجرایی زیبا و حماسی ضمن زنده کردن یاد مرحوم مرشد مرادی موفق به کسب امتیازات لازم از داوران جشنواره شد و سردم زرین این رده سنی را از آن خود کرد.

در رده سنی بزرگسالان ۶۰+ سال مرشد ماشاالله صفری از کرمانشاه سردم زرین این رده سنی از کسب کرد.

هم اکنون این جشنواره در بخش اجرای گروهی مرشدان برتر ایران در حال برگزاری است.

گفتنی است: در این جشنواره و رویداد ملی، مرشدان به صورت انفرادی، دو نفری و گروهی در بخش‌های ضرب نوازی (نوآوری در نواختن و اجرا)، آواز (اجرای دستگاه‌های اصیل آواز ایرانی، ثنا خوانی، توحید خوانی، مناجات خوانی، رزمی خوانی، شاهنامه خوانی، مناسبت خوانی، مقام خوانی، منقبت خوانی، آواهای محلی، مرکب خوانی …) و ادبیات یا یکدیگر رقابت داشته‌اند.

لازم به ذکر است: در بخش دو نفری و گروهی مرشدان با شرایط سنی آزاد تنها در یک بخش مجموع آواز و ضرب ارزیابی می‌گردند.

خاطر نشان می‌گردد: در هر بخش از جشنواره طبق جوایز مذکور مدال‌های طلا (سردم زرین)، نقره (سردم سیمین) و برنز (دیپلم افتخار) در ارزیابی هیئت‌های استانی لحاظ خواهد شد.

خاطر نشان می‌گردد: همزمان با اجرای مرشدان حاضر در جشنواره هفتم، عوامل شبکه رادیویی ورزش اقدام به ضبط اجرای شرکت کنندگان نموده‌اند که مقرر است آثار فوق به عنوان تولیدات رادیویی با محوریت آواها و نواهای پهلوانی در مناسبت‌های ملی و مذهبی از شبکه رادیو ورزش پخش گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − 8 =