اولین جلسه تدوین شیوه نامه سرمایه گذاری و مشارکت در دهیاری ها تشکیل شد

در راستای تحقق ابعاد مختلف موضوع اقتصاد مقاومتی در عرصه مدیریت روستائی و دهیاری ها، اولین جلسه تدوین شیوه نامه سرمایه گذاری و مشارکت در دهیاریها از سوی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور در این سازمان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور، این جلسه با حضور تنی چند از کارآفرینان حوزه روستاها، مدیران کل متخب دفاتر امور روستائی و شوراهای استانداری ها و کارشناسان حوزه معاونت امور دهیاری ها و دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور تشکیل و در خصوص مباحث مطرح در این حوزه بحث و تبادل نظر شد.

در این جلسه جعفر ژیلائی سرپرست دفتر امور اقتصادی و خدمات مالی سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور طی سخنانی اهمیت و ضرورت موضوع سرمایه گذاری در عرصه مدیریت روستائی و داشتن دستورالعمل یا شیوه نامه ای برای مشارکت و سرمایه گذاری دهیاری ها با بحش خصوصی را تشریح نمود.

وی اضافه کرد: اعطای تسهیلات به طرح های درآمدزا و اقتصادی دهیاری ها از طریق بانک عامل طی سال جاری در دستور کار سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور قرار دارد ولی لازمست به منظور ارتقای شاخص های توسعه روستائی، تحقق خودکفائی دهیاریها، تقویت اقتصاد روستا و ایجاد شغل به موضوع جذب سرمایه های بخش خصوصی و مشارکت برای اجرای پروژه در روستاها و تقویت زیرساختهای موضوعاتی نظیر گردشگری روستائی توجه لازم معطوف نمود.

ژیلائی همچنین گفت: با توجه به اینکه تسهیلات اعطایی به طرح های درآمدزا و اقتصادی دهیاری ها ممکن است جوابگوی حجم پروژه نباشد، در این وضعیت نقش جذب مشارکت بخش خصوصی اهمیت پیدا می نماید و در این زمینه باید راهکارهای قانونی برای مشارکت پیش روی دهیاری ها باشد.

حاضران در این جلسه بر وجود خلاءهای قانونی در زمینه جذب سرمایه و مشارکت در روستاها تاکید نمودند و پیشنهاد شد که در لایحه جامع دهیاری ها یک ماده به این موضوع اختصاص پیدا نماید.

همچنین پیشنهاد شد که با توجه به اینکه اصلاح آئین نامه مالی دهیاری ها در دستور کار قرار گرفته، موضوع مشارکت و سرمایه گذاری در آن لحاظ شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + پنج =