افتتاحیه پاسگاه انتظامی بیلند

سرهنگ رضا قدمگاهی صبح امروز در مراسم افتتاح ساختمان سوله پاسگاه انتظامی بیلند گفت: متاسفانه طی چند سال گذشته کلانتری ۱۲ از مجموعه سازمانی نیروی انتظامی گناباد حذف شد و میزان تراکم مراجعات به کلانتری ۱۱ شهرستان افزایش پیدا نمود.
وی ادامه داد: با پیگیری های انجام شده توسط مسئولین اسبق و کنونی فرمانداری و نیروی انتظامی، مجوز ایجاد پاسگاه روستای بیلند با هدف خدمت رسانی به مردم روستای بیلند و روستاهای حوزه استحفاظی این پاسگاه شامل روستاهای مند، دلوئی، خیبری، قوژد و باغ آسیا و جمعیتی بالغ بر ۱۴ هزار نفر از سوی نیروی انتظامی اخذ شد و با تاسیس این پاسگاه، مراجعات به کلانتری ۱۱ گناباد، کاهش یافته است.
قدمگاهی با بیان اینکه پاسگاه بیلند فعالیت خود را از حدود ۲ سال گذشته با استقرار در مکانی موقت شروع نموده است، اذعان کرد: طی ۲ سال از ایجاد پاسگاه بیلند، ۵۸۰ پرونده در این پاسگاه تشکیل شده و خوشبختانه ۱۰۰ پرونده منجر به صلح و سازش شده و ۸ هزار ابلاغ توسط این پاسگاه به روستاهای تحت پوشش انجام شده است.
فرماندهی انتظامی گناباد درخصوص احداث ساختمان مستقل پاسگاه انتظامی بیلند گفت: با مساعدت و همکاری دهیاری و شورای اسلامی روستای بیلند، یک هزار و ۹۰۰ مترمربع زمین جهت احداث پاسگاه انتظامی بیلند به نیروی انتظامی اهدا شد و طبق هماهنگی های به عمل امده با سلسله مراتب فرماندهی انتظامی، ۱۵۶ مترمربع زیر بنای مفید به منظور ایجاد مکان مناسبر تصویب تا احداث ساختمان مصوب برابر اصول کارشناسی در آینده انجام گیرد.
قدمگاهی افزود: با انجام مهندسی های لازم، میزان زیربنای سوله پاسگاه انتظامی بیلند به ۲۰۰ مترمربع افزایش یافت و در پروژه پاسگاه انتظامی بیلند که شامل محوطه سازی، دیوارچینی و احداث سوله بوده است تاکنون یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال هزینه شده و این پروژه طی مدت ۸ ماه به بهره برداری رسید.
اعتماد جامعه به حاکمیت، به برخورد و مراجعه مردم به نیروی انتظامی بر می گردد
محمدعلی نبی پور، فرماندار گناباد نیز در این مراسم گفت: بخش اعظمی از اعتماد جامعه به حاکمیت، به برخورد و مراجعه مردم به نیروی انتظامی بر می گردد و بر همین اساس اعتماد به حاکمیت را کم یا زیاد می کند.
وی اظهار کرد: نیروی انتظامی با توجه به تلاش و کوششی که در سطح جامعه و به منظور برقراری نظم و امنیت برعهده دارند، به عنوان پیشانی نظام می باشند.
نبی پور با بیان اینکه برخورد با جرائم، وظیفه ثانویه نیروی انتظامی می باشد، خاطرنشان کرد: ایجاد نظم و امنیت برای جامعه وظیفه اولیه نیروی انتظامی می باشد.
وی افزود: نیروی انتظامی در سال های متمادی پس از انجام تغییرات اساسی در ساختار خود، از نظر نیروی انسانی و تجهیزات و تکنیک ها تامین شده است و با تمام کمبود ها و کاهش اعتبارات، از حداقل امکانات حداکثر استفاده را نموده اند و این مرهون مدیریت صحیح می باشد.

گزارش:هادی پوررضا/ندای گناباد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + 17 =