آتش‌سوزی در انبار علوفه‌ی گاوداری

عصر روز ششم مردادماه ۹۶، با مشاهده دود و زبانه کشیدن شعله‌های آتش در یکی از انبارهای علوفه‌ی گاوداری در منطقه اراضی بیلند، حوالی ساعت ۱۳:۵۰ توسط اهالی و اعلام آن به سامانه ۱۲۵، آتش‌نشانی گناباد بلافاصله اولین خودرو و نیروهای عملیاتی را عازم محل نمود، اما با توجه به گستردگی آتش و نیز وجود مقادیر زیادی علوفه قابل اشتعال که بر شدت دود و حریق می‌افزود، باعث گسترش شعله‌های آتش و دود به‌کل انبار شد که با مشاهده این علائم، اولین گروه آتش‌نشانان بلافاصله درخواست نیروی کمکی نمودند.

پس از درخواست کمک از سامانه ۱۲۵، دایره آتش‌نشانی گناباد بلافاصله خودرو سنگین اطفاء حریق دیگری را به محل حادثه اعزام نمود. نیروها با استفاده از چندین حلقه شیلنگ و آب‌رسانی توسط خودروهای سنگین، در زمان کوتاهی شعله‌های سطحی که در وسعت زیادی درگیر بود مهار نمودند. به دلیل درون‌سوز بودن علوفه، نیروها با تلاش بی‌وقفه و خستگی‌ناپذیر و بیش از ۴ ساعت عملیات اطفاء با استفاده از تراکتور و تجهیزات مربوطه نسبت به جابه‌جائی، سرد کردن و اطفای کامل انبار علوفه اقدام نمودند و از سرایت حریق به سایر قسمت‌ها جلوگیری به عمل آوردند.

حسین قصاب؛ مسئول ایستگاه آتش‌نشانی، در این خصوص اظهار داشت هرساله چندین مورد آتش‌سوزی انبار علوفه به این دایره اعلام می‌گردد که بیشترین علل آتش‌سوزی به دلیل انبارداری نامناسب، نداشتن حصار و بی‌احتیاطی می‌باشد که باعث خسارات سنگین به دامداران می‌گردد و برای پیشگیری و مقابله با چنین حوادث می‌بایست همکاری، مشارکت و نظارت بیشتری به عمل آید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 − چهار =